quiz i warsztaty mądry człowiek, zdrowo je

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
MĄDRY CZŁOWIEK, ZDROWO JE
» UWAGA! Brak wolnych miejsc. «

Warsztaty edukacyjne, propagujące zdrowe żywienie dla dzieci z klas I-III krakowskich szkół podstawowych w ramach kampanii Zdrowe żywienie=mądre myślenie

Tak to już jest z jedzeniem, że niekoniecznie to, co jest smaczne, jest również zdrowe. Coraz więcej dzieci zajada się batonikami i chipsami, nie dostarczając organizmowi potrzebnej energii. Dzieci są zmęczone, ociężałe, a wizyty u dentysty i lekarzy stają się częstsze. Czas to zmienić!

Zapraszamy nauczycieli i uczniów klas I-III z krakowskich szkół podstawowych na bezpłatne warsztaty edukacyjne MĄDRY CZŁOWIEK, ZDROWO JE zakończone międzyszkolnym Quizem wiedzy o zdrowym żywieniu. Warsztaty organizowane są przez Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida we współpracy z portalem Ekorodzice.pl, dzięki wsparciu Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny.

Podczas warsztatu dzieci dowiedzą się, co to jest jedzenie i czemu ono służy. Poznają maksymę: Jesteś tym, co jesz. Dowiedzą się, jaki jest związek między tym, jak się czują, ile mają energii, a tym co jedzą. Nauczą się rozróżniać, które pokarmy są zdrowe, a które nie. Szczególny nacisk zostanie położony na żywność przetworzoną i słodzoną. Dzieci poznają alternatywne przekąski, a także spróbują własnoręcznie robionych zdrowych łakoci. Szczególną uwagę zwrócimy na marnowanie żywności. Chcemy przekonać dzieci, że warto sięgnąć po owoce, czy warzywa i napić się wody lub soku, aby mieć nieograniczone pokłady energii na zabawę z przyjaciółmi i na naukę szkole.

Planowany termin warsztatów: listopad/początek grudnia 2017 r. w Klubie Kuźnia na os. Złotego Wieku 14. Zapraszamy w piątki!
Istnieje także możliwość przeprowadzenia warsztatów w szkole.
Prowadzenie: dyplomowani eksperci żywieniowi portalu Ekorodzice.pl
Czas trwania warsztatu: 60-70 minut (część teoretyczna + kulinarna)
Maksymalna ilość osób uczestniczących w warsztacie (grupa pod opieką nauczyciela): 30. dzieci.
Zgłoszenie uczestnictwa w warsztacie i Quizie o zdrowym żywieniu Mądry człowiek, zdrowo je należy wysłać do 24 października 2017 r., do godz. 15.00 na adres: k.kosowska@kuznia.edu.pl z zapisem w temacie e-maila: Mądry człowiek zdrowo je.
Prosimy o podanie nazwy szkoły, nazwiska opiekuna, klasy i numeru telefonu do opiekuna.
O uczestnictwie w warsztacie i quizie decyduje kolejność zgłoszeń!

Po cyklu spotkań z 10. klasami z krakowskich szkół podstawowych zostanie zorganizowany międzyszkolny Quiz wiedzy o zdrowym żywieniu, w którym będzie można powalczyć o atrakcyjne nagrody.
Planowany termin quizu i uroczyste wręczenie nagród: 15 grudnia 2017 r. w Klubie Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14, Kraków
Informacje, zapisy na warsztaty: Katarzyna Kosowska, e-mail: k.kosowska@kuznia.edu.pl, tel. 12 648 08 86

Regulamin Quizu o zdrowym żywieniu
Mądry człowiek, zdrowo je

1. W quizie uczestniczą dzieci klas I-III z krakowskich szkół podstawowych, które wzięły udział w warsztacie Mądry człowiek, zdrowo je. Klasę reprezentuje dwoje przedstawicieli.
    2. Quiz ma charakter konkursowy.
    3. Drużyny przygotowują plakat w formacie A1 ilustrujący ich zdaniem najważniejszą zasadę zdrowego żywienia. Plakat należy przekazać organizatorom 15 grudnia 2017 r. przed rozpoczęciem quizu.
    4. Klasy, które zwyciężą w quizie otrzymają dyplomy i nagrody. Pozostałe klasy otrzymają dyplomy uczestnictwa.
    5. Zgłoszenia uczestnictwa w warsztacie i quizie należy wysłać do
    24 października 2017 r., do godz. 15:00 na adres: k.kosowska@kuznia.edu.pl z zapisem w temacie e-maila: Mądry człowiek zdrowo je.
    6. Quiz odbędzie się 15 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w Klubie Kuźnia OKN na os. Złotego Wieku 14 w Krakowie.
Przebieg quizu:
    1. Ocena plakatu.
    2. Rozwiązywanie zagadek i zadań związanych ze zdrowym żywieniem – pytania będą związane z warsztatem, w którym dzieci uczestniczyły.
    3. Podliczenie punktów przez jury.
    4. Wręczenie dyplomów i nagród.
Informacje, zapisy:
Katarzyna Kosowska, tel. 12 648 08 86, k.kosowska@kuznia.edu.pl
Przyłącz się zbiórki plastikowych nakrętek do butelek – pomożesz nie tylko przyrodzie!

Wstęp i regulamin quizu. Pobierz w wersji pdf

Klub Kuźnia

Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida