teatr i literatura

Teatr Mikser. Grupa teatralna dla młodzieży i dorosłych.
Zawsze fascynował Cię teatr?
Brakuje ci pewności siebie?
Chcesz uczyć się nowych, fascynujących rzeczy?
Przyjdź do nas.
W programie - teatr w teorii i praktyce.
W trakcie zajęć będziemy zgłębiać warsztat aktorski, popracować nad dykcją, głosem i plastyką ruchu. Będziemy improwizować, dyskutować... a przede wszystkim razem tworzyć!
Prowadzenie, informacje i zapisy: Aleksandra Kowalczyk - aktorka, reżyserka i instruktorka teatralna.
wtorek godz. 19:00

Grupa literacka SYLABA. Zapraszamy na bezpłatne warsztaty z Grupą Literacką „Sylaba”, które od lat prowadziła znana krakowska poetka Elżbieta Zechenter-Spławińska.
Od stycznia 2018 „Sylabę” prowadzi Michał Zabłocki, poeta, autor tekstów piosenek, scenarzysta, reżyser, wykładowca Studium Literacko-Artystycznego przy Wydziale Polonistyki UJ, od 2014 roku Prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddział Kraków.

„Sylaba” nie jest literacką grupą w słownikowym znaczeniu tego terminu. Grupę literacką tworzą konkretni twórcy zjednoczeni przez wspólny program i nierzadko osobę przywódcy, kogoś obdarzonego silniejszą indywidualnością poetycką, czy jedynie charyzmą. „Sylabę” jednoczy głównie miejsce spotkań – Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida i odmienność tworzących grupę indywidualności. Każdy wnosi w jej budowę swoją literacką cegiełkę, a wszystkie one są jednako ważne. I może to właśnie stanowi, że ta grupa działająca nieprzerwanie w Ośrodku Kultury prawie 30 lat jest wyróżniającym się zjawiskiem na mapie kulturalnej Krakowa. Gośćmi „Sylaby” byli krakowscy poeci: Ewa Lipska, Józef Baran, Henryk Cyganik.

Opiekunem grupy jest Wiesława Wykurz – polonistka, animatorka kultury. Na warsztaty zapraszamy piszących poezję i małe formy prozatorskie: licealistów, studentów, pracujących i osoby 50+. Zachęcamy do przyniesienia swoich utworów - zostaną wysłuchane z uwagą, a uczestnicy mogą także liczyć na życzliwą pomoc ekspertów. Warsztaty odbywają się w Klubie Kuźnia w Krakowie, os. Złotego Wieku 14, w drugi czwartek miesiąca o godz. 18:00.
2. czwartek miesiąca godz. 18:00
Czytaj więcej

Klub Kuźnia

Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14
31-616 Kraków

tel/fax 12 648 08 86

e - mail: klub@kuznia.edu.pl

Namiary GPS
N 500 05' 48.33"
E 200 00' 05.83"

mapa google


Krakowska Karta Rodzinna KKR3+
Krakowska Karta rodzinna 3+

Krakowska Karta Rodziny
z Niepełnosprawnym Dzieckiem
Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem